Filter za pozadím Slimline

1p_slimlines
Ak dávate prednosť skryť filter, ohrievače alebo potrubí za pozadie Slimline – tento článok je pre vás. Budeme skrývať filter za Slimline Basalt / Gneiss, táto metóda sa vzťahuje na všetky modely Slimline. Všetko, čo potrebujete, je akvarijný silikón, a niečo na rezanie – alebo píla. Materiál Slimline je veľmi silný – ale ľahko sa reže, takže je veľmi prispôsobivý vašim potrebám.

Výrobky používané v tomto článku;
2slimline_basalt

1. Priestor pre filter

Použijeme dve Slimline časti v pomerne malom akváriu. Prvú časť budeme lepiť na zadné sklá, ale druhá bude inštalovaný asi 5 cm v predu. Prvým krokom je rozhodnúť, ktorý diel chcete umiestniť na zadnej stene akvária.

3first_pic 4filter_behind
To je filter, ktorý plánujeme urobiť, pri pohľade zozadu. Prvá časť bude prilepená k zadnej časti akvária, druhá bude zakrývať filter a kúrenie. Filter sa skladá z jedného kusu filtra špongiou a obehové čerpadlo pripojené k hadici. Voda bude prúdiť cez hubu a je čerpaná cez hadicu.
5overlap 6turn
Odhadnite, kde sa úseky budú navzájom prekrývať. Otočte sekcie okolo a označiť s fixom na zadnej strane, kde chcete rezať. Najjednoduchší spôsob je použiť akvárium ako vodítko.
7measure_slim 8measure_back
2. Rezanie na veľkosť a prilepenie prvej časti

Režte obe časti na veľkosti s tenkou čepeľou noža. Režte viackrát v rovnakej stope, alebo ak používate pílu – uistite sa, že píla je pokiaľ možno vodorovne pri rezaní.
9saw_slim a_cutawayagain b_hold_check
Skontrolujte rezy ešte raz pred lepením prvej časti na zadné sklo. Otočte prvú časť a aplikujte akvarijný silikón na zadnej strane, stlačte ju pevne na sklo. Nemontujte druhú časť, ktorá sa bude vzťahovať na filter, pretože budeme inštalovať filter ako prvý.
c_glue_back d_push_back
3. Inštalácia filtra

Teraz, keď je prvá sekcia nalepená na mieste, musíme odhadnúť, aký veľký náš filter bude. Zmerajte šírku obehového čerpadla a odrežte kus špongie filtra, trochu väčšiu než na veľkosti čerpadla. Špongia by mala byť vyššia ako v nádrži a šírka by mala ponechať dostatočný priestor pre čerpadlá a ohrievač. Vyrežte otvor pre hadicu v filtračnými médiami a pripojte čerpadlo na hadicu.
e_holding_again f_athe_pumpf_foam_sheet g_placing_foam
Dajte špongiu, čerpadlá a kúrenie na miesto. Špongia bude fungovať ako vodítko, keď sme lepili posledný Slimline diel na miesto.
h_filter_heater
4. Montáž poslednej časti

Dajte časť na miesto pomocou kusa dreva alebo niečoho iného, čo bude držať časť na mieste, zatiaľ čo silikónové lepí. Slimline pozadie by malo stlačiť špongiu pevne.

Skúste si dať časť v mieste s kusom dreva niekoľkokrát bez toho, aby ste dali naň silikón, takže sa dozviete, ako to urobiť bez trepania a rozmazania silikónu po celej nádrži. Potom dajte silikón na hrany, a praktizujte to, čo ste sa naučili. Nepoužívajte žiadne silikón na zadnej strane tejto poslednej časti, iba na okrajoch.
i_silicone_edge j_last_piece k_tving
5. Hotovo

Teraz ste hotoví. Slimline časti sú namontované a filter bude veľmi jednoduché odstrániť pre čistenie v budúcnosti. Počkajte 12 do 24 hodín, kým silikón zaschne. Potom môžete vyplniť akvárium s vodou. Užite si Slimline pozadie so skrytým filtrom!
l_filter_done2