Filter za pozadím

Akvárium je kúsok prírody, ktorý môžete mať vo vašej domácnosti môžete tam nájsť ryby, rastliny, kamene, štrk, ale nie veci, ako sú akvarijné filtre a ohrievače. Je teda logické, že by ste nechceli vidieť tieto veci, keď si chcete vychutnať svoje akvárium, aj keď sú samozrejme potrebné.

Back to Nature pozadia sú navrhnuté spôsobom, ktorý umožňuje dostatočný priestor za pozadím, takže je možné skryť všetky technické vybavenie a tiež používať celý priestor ako obrovskú biologickú filtračnú komoru.

1. Plánovanie prietoku vody

Najprv sa musíme rozhodnúť, kam umiestniť prívod vody a odčerpávanie vody. Je dôležité, aby boli ďaleko od seba, pretože chceme využiť celý priestor pre filtráciu. Na obrázku nižšie je vstup na ľavej strane a výstup na pravej strane.

front
2. Prívod vody

Vyberte miesto, kam chcete dieru pre prívod a potom ju vyrežte. Môžete použiť vŕtačku alebo jednoducho vyrezať otvor ručne pomocou noža. Po stranách diery je pás čiernej farby namaľovaný pomocou vodnej fixky.

carvingpaint

Voda bude prúdiť za pozadím cez túto dieru. Otvor je plnený kusom hrubej filtračnej špongie, odstrihnite špongiu väčšiu ako je otvor, pre lepšiu montáž.

inlet2
3. Výstup vody

Teraz je potrené vyrezať alebo vyvŕtať dieru pre odčerpávanie vody. Použite vrták rovnakého priemeru ako je vonkajší priemer na hadici, ktorá zapadá do čerpadla. Otvor vŕtajte tesne pod hladinou vody (budete musieť odhadnúť, kde hladina vody bude).
holeslangoutlet
Voda bude vytekať cez potrubie na prednej časti pozadia. Môžete tiež použiť rôzne výstupné trysky na konci hadice, aby ste mohli meniť smer vodného toku, ako budete chcieť.

heater
Umiestnite technické vybavenie, ako je kúrenie a obehové čerpadla za pozadie. Pripojte hadicu k čerpadlu.

4. Osadenie filtračného materiálu

Filtračný systém môže byť usporiadaný v niekoľkými spôsobmi. Tu sme použili jeden list hrubého molitanu (PPI 10) 100 x 100 x 5 cm, ktorý je nakrájaný na malé kúsky cca 2 x 2,5 x 3 cm. Naplňte týmito kockami priestor za pozadím, nesmú byť príliš tesne pri sebe, pretože voda musí byť schopný pretekať filtrom. Tiež sme vmáčkla pár húb na niektorých miestach, kde je to úzke.
cubes2 filter2

5. Koniec

To je filtračný systém, pri pohľade zozadu akvária. Toto bude fungovať po mnoho rokov bez toho, aby to bolo potrebné vyčistiť.

Tieto filtre sú účinnejšie ako väčšina filtrov na trhu, len preto, že majú väčší objem filtra. Investície do obehového čerpadla a filtračné média môžu byť tiež výrazne lacnejšie ako napríklad vonkajšie filtre, a nemusíte ho vyčistiť.