História Back to Nature

Keď švédsky firma Back to Nature- výrobca 3D  pozadí do akvárií a terárií, sa predstavila prvýkrát na veľkom meradle, 1994 na Interzoo veľtrhu v nemeckom Norimbergu (najväčší zvierací veľtrh na svete), spôsobila obrovskú senzáciu. Bolo to takmer dokonalé napodobenie prírody, až do posledného detailu.
fair3
Tu bola aj ďalšia výhoda týchto pozadí – by mohli byť inštalované v akváriu tak aby bolo možné inštalovať filtračný materiál, čerpadlá, vykurovacie telesá atď, za pozadie, a preto viesť všetky technické zariadenia mimo dohľad. Nový trend v akvaristike sa narodil – „Back to Nature“.

Joel Malmström predstavil svoju imitáciu skalnatého útesu s uspokojením.
sune
Po predstavení, prvú rozsiahlu výrobnú jednotku vybudovali v Kopparberg, Švédsko. Čoskoro ale bola príliš malá a výroba bola presunutá do väčších priestorov. Nové modely boli navrhované a vyvinuté, a zúčastnili sa odtvedy viacero veľtrhov.

V roku 2003, výroba pozadí sa výrazne zvýšila v porovnaní s počiatočnými rokmi a výrobné zariadenia boli opäť príliš malé. Z tohto dôvodu, Joel kúpil veľké továrenské budovy (tiež sa nachádzajú v Kopparberg) s dostatkom priestoru pre väčšiu a oveľa efektívnejšiu výrobu.
joel_malmstrom
V priebehu rokov došlo nespočet pokusov o zavedenie kópií týchto unikátnych prostredí na teráriá a akváriá na trhu, avšak Back to Nature zostáva nesporným číslo jedna, pokiaľ ide o krásu, trvanlivosť a kvalitu.

DnesBack to Nature je dobre zavedená a je vedúcou značkou v obľúbenom obore. Back to Nature stále vyrába a distribuuje po celom Švédsku a exportuje do siete distribútorov po celom svete.
cliffhanger3