Inštalácia pozadia Slimline

p_slimlines

V tomto článku budeme inštalovať pozadie Slimline Amazonas, ale metóda sa vzťahuje na všetky modely Slimline. Všetko, čo potrebujete, je akvarijný silikón, cítil pero, a niečo na rezanie – alebo píla. Materiál Slimline série je veľmi silný – ale ľahko sa reže, takže je veľmi prispôsobivý vašim potrebám.

Výrobky uvedené v tomto článku;
amazonas_50
1. Vyberte si kombináciu

Skombinujte časti, ktoré potrebujete pre Vaše akvárium. Môžete použiť rôzne sekcie v ľubovoľnom poradí. Všetky kombinácie sú možné, pretože všetky oddiely majú jedinečné rovné hrany a prekrytie je zámkové a budú skryté spoje.

flexible3
2. Umiestnite lepidlo na prvú časť

Skontrolujte, či sa celá kombinácia hodí do akvária. Začnite úsekom, kde prekrýva koniec smerom k bočnému sklu akvária. Prekrývanie je profilované a mala by byť upravený tak, aby sa zmestili pozadia rovnomerne s bočnými sklami.
glue1
Použite akvarijný silikón a stlačte sekcie pevne na zadné sklo. Uistite sa, že horná časť pozadie je umiestnená o niečo vyššie ako budúca hladina vody. Na medzere medzi pozadím a spodné sklo nezáleží, pretože bude pokrytá akvárijným štrkom.

push2
3. Pokračujte ďalšou časťou

Teraz dajte lepidlo na ďalšie časti pozadia rovnakým spôsobom. Môžete tiež umiestniť tenkú čiaru kremíka na zadnej strane prekrývajúce sa okraje.
bla
Stlačte druhú časť pevne na sklo, proti prvej časti už nainštalovanej.

push4
4. Zmerajte a odrežte poslednú časť

Zmerajte a označte šírku poslednej časti a režte zo zadnej strany. Použite pílu alebo ostrú tenkú čepeľ noža, režte pevne v rovnakej stope. Ak používate pílu – uistite sa, že píla je pokiaľ možno vodorovne pri rezaní.
measure2pen2sawgluing2
Nalepte poslednú časť na miesto.
finished2
5. Hotovo

Počkajte 12 do 24 hodín, kým silikón vytvrdne. Potom môžete založiť akvárium. Užite si zbrusu nové Back to Nature Slimline pozadie!