Inštalácia 3D pozadia

rocky_article

Jedná sa o veľmi jednoduchý návod krok-za-krokom, ako nainštalovať Back to Nature 3D pozadie do akvária. Prečítajte si prosím celý článok, a tiež rôzne tipy v článkoch na pravej strane, pred inštaláciou pozadí, pretože mnoho tipov sa vzťahuje ku tomuto konkrétnemu článku, a možno si budete musieť pripraviť niektoré veci, než sa konečne budete môcť pustiť do montovania pozadia.

V tomto článku budeme inštalovať Rocky s rozmermi 120 cm x 50 v akváriu. Tieto pokyny platia aj pre ostatné Back to Nature pozadia v iných veľkostiach, rovnako ako pre rad pozadí Amazonas.

Všetko, čo potrebujete je akvarijný silikón, skladacie pravítko, vodou nemazateľné pero (fixka), pílu a nôž.

1. Hore nohami?

Najprv sa musíte rozhodnúť, ako chcete nainštalovať pozadie. Pre veľa pozadí z Back to Nature nie je jasne dané čo je vrch a čo spodok (čo je správne a čo zle). Rozhodnite, čo je viac estetickejšie pre Vás.

turning

2. Rezané na mieru

Umiestnite pozadie za akvárium tak, aby okraj pozadia bol umiestnený v súlade s vnútornou hranou akvária. Vezmite do úvahy hrúbku skla, pozadie bude vo vnútri akvária, takže na tom záleží. Použite akvárium pre podporu a nakreslite zvislú čiaru pomocou fixky. Režte s pílou.

sawingmeasure1

inplace

 

Umiestnite pozadie do vnútra akvária. Skontrolujte, či  pozadie vojde do akvária. Ak nie, budete musieť trochu orezať nožom.

3. Aby vošlo

Niekedy sú časti akvária, ako napríklad H-prepážka alebo rôzne bezpečnostné lišty. Zmerajte kde tieto časti zavadzajú v pozadí a režte tak, aby sa zmestili.

tumstock2tumstock_pen2

saw_again

kant

Pozadie teraz sedí v akváriu perfektne. V tomto prípade  horizontálna lišta tiež pomáha držať pozadie na mieste.

4. Lepenie na miesto

Umiestnite pozadie do polohy. Použite pár tyčí alebo niečo, čo dáte medzi pozadíe a predné sklo, aby sa udržalo na mieste. My sme použili prúžky materiálu, ktorý sme bpredtým odrezali. Je veľmi dôležité, aby pozadí držalo pozíciu ešte v ďalšom kroku.

stag

Teraz prilepíme dno a boky pozadia o sklo pomocou akvarijného silikónu.

Je často ťažké dosiahnuť niektoré miesta pri aplikácií silikónu. Tip, aby to bolo ľahšie, ohnite hubicu.

lim2lim1

 

finito

5. Hotovo

Počkajte 12 do 24 hodín, kým silikón zatvrdne. Potom môžete založiť akvárium. Užite si zbrusu nové Back to Nature pozadia!

Jednou veľkou výhodou pozadia Back to Nature je, že si môžete vytvoriť svoj vlastný biologický filter za pozadím. Tieto filtre sú efektívnejšie ako bežné filtre na trhu, jednoducho preto, lebo ich je veľké množstvo. A tiež môže byť lacnejšie, a budú trvať až do 10 rokov, bez toho aby museli byť vyčistené. Prečítajte si o tom v sekcii, filter za pozadím.