Predstavitelia Back to Nature

Joel Malmström
Kopparberg, Švédsko

charlie
Joel (známy tiež ako „Charlie“) je jediným vlastníkom značky „Back to Nature“ a spoločnosti „On the Rocks AB“, ktorá produkuje Back to Nature pozadia do akvárií. Joel má rozsiahle skúsenosti v akvárijných a terárijných koníčkoch, siahajúcu už keď bol mladý chlapec a mal veľký záujem o všetky druhy zvierat. Vo veku 20 rokov realizoval svoj sen a začať svoju vlastnú firmu na základe tohto záujmu o zvieratá. Začínal ako chovateľ akváriových rýb, a krátko nato si založil zverimex, s tropickými rýbkami, plazmi a obojživelníkmi.

V polovici 80-tych choval plazy a obojživelníky, a začal budovať a vytvárať terária. Ale čo je najdôležitejšie, začal experimentovať s tým, aby mali prirodzenu krajinu. Skúšal rôzne techniky odlievania a mnoho rôznych materiálov, a skončil s tým, že polyuretán bol najlepší materiál na oboch akvárií a terárií. Spoločnosť známa dnes ako „On the Rocks AB“ bola založená v roku 1989, a bola to predovšetkým dielňa pre terária a experimentálne pozadia, rovnako ako malá predajňa pre miestny trh v Štokholme. V roku 1992 sa stretol Joela Sune Holma a začali spoluprácu, ktorá viedla k výrobe Back to Nature pozadí.

Sunie Holm
Štokholm, Švédsko

sune_fresh
Sunie mal tiež zbožný záujem v chovaní akváriových rýb, ktorá siaha až do jeho detstva, hobby, ktoré sa postupne stalo viac špecializované na dekorácie pre akvária. Už v roku 1970, bol žiadaným prednášajúcim v škandinávskych krajinách. V priebehu rokov sa tisíce akvaristov inšpirovalo prednáškami Sune a jeho článkov, a mal svoje vlastnil pozadia Isopor.

Vo svojej predchádzajúcej profesii (stevard pre letecké spoločnosti), Sune cestoval veľmi často po celom svete, a pretože jeho koníčkom boli akvarijné ryby, prirodzene využil možnosť navštíviť a vyfotografovať prirodzené biotopy rýb. Neskôr používal tieto fotografie ako zdroj inšpirácie k dekorácii vlastného akvária. Ako surovinu pre dekorácie využíval Isopor. Sunie preto začal testovať niekoľko nových techník odlievania. V priebehu niekoľkých rokov a mnoho experimentov s rôznymi druhmi materiálov, bolo možné vytvoriť perfektné akvarijné pozadie.

Zhodou okolností, Joel a Sune robil presne to isté niekoľko rokov, a keď sa dvaja stretol, rozhodli sa spolupracovať. Týmto spôsobom boli schopní využiť ich kolektívnej skúsenosti a začal vyrábať pozadia pre akváriá a teráriá na drobnom základe. Jedným z prvých zákazníkov bola veľká akváristická servisná spoločnosť v Štokholme. Sunie odišiel z podnikania v roku 1997, ale stále sa venuje akváristickému hobby a je žiadaným prednášajúcim medzi fanúšikmi.

Kjell Fohrman
Jonsered, Švédsko

kjell2
V 1993, Kjell Fohrman navštívili údržbárske práce v Štokholme, a videl tam akvárium, predstavovanou obrovskou skalou ako dekoratívny prvok. Bol prekvapený tým, že bolo možné nainštalovať túto skalu do akvária, ale bol ešte viac prekvapený, keď mu bolo povedané, že je to umelé a nie skutočný kameň. Po mnoho rokov Kjell vlastnil spoločnosť zaoberajúcou sa obchodom akvárií (v tej dobe predovšetkým veľkoobchod akvarijných zariadení, ale aj obchod s tropickými rybami). Okamžite kontaktoval Joela a Sune kúpiť pozedie pre vlastné súkromné ​​700 – litrové akvárium, rovnako ako diskutovali o budúcej spolupráci zahŕňajúce pozadia.

Výsledkom tejto diskusie bola dohoda, ktorá za predpokladu, že Sune a Joel budú zodpovedný za rozvoj a výrobných aspektov, a že Kjell pre spoločnosť by zvládol marketing, predaj a distribúciu hotových výrobkov. V roku 1998, Kjell znížil svoju činnosť a jeho zapojenie do spoločnosti, predal svoj podiel Back to Nature pozadia späť  Joelovi. Kjell je stále aktívny v obchode s jeho obrovskými skúsenosťami, a dokonca publikuje rad známych akvarijných kníh s názvom „Back to Nature.“